31. Državna smotra UZ RH – Srednja škola Ludbreg – UZ Zdenček

14.10.2019. by

31.Državna smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske svečano je otvorena 09.10.2019. u svečanoj dvorani “Barun Trenk“ u Vinkovcima. Manifestacija je to koja predstavlja festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih, a svoje proizvode su kroz dva dana predstavile najbolje učeničke zadruge iz Hrvatske te gosti iz inozemstva.

Na 31. Državnoj smotri sudjelovala je i Srednja škola Ludbreg – UZ „Zdenček“ – županijski stol, učenica Judita Havaić, te mentorica – voditeljica UZ Zdenček Ivana Havaić Marković, te naše zadruge Varaždinske županije - UZ „Jurek“, UZ „Jabuka“, UZ „Korpica“, UZ „Višnja“.

Učenička zadruga je mjesto na kojemu se čuvaju bogatstvo i ljepota tradicije, ali i zajednica u kojoj se usvajaju nove ideje, razvija stvaralaštvo, zajedništvo i suradničko učenje. To dobro znaju i naši zadrugari koji su u Vinkovcima donijeli rezultate svojih vrijednih ruku. Na Smotri su se tako predstavili ukupno 103 zadruge i to 64 učeničke zadruge s izložbenim prostorima, 6 učeničkih zadruga s istraživačkim radovima, 21 učenička zadruga kao voditelji županijskih izložbenih prostora s izložbenim primjercima svih učeničkih zadruga pojedine županije, 8 učeničkih zadruga-domaćina iz Vukovarsko-srijemske županije te gosti iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije.

Ovogodišnja smotra održala se u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Hrvatske udruge učeničkog zadrugarstva i škola domaćina Smotre – OŠ Matija Gubec iz Jarmine i Poljoprivredno šumarske škole Vinkovci.