Darivanje djece

21.12.2018. by

Učenici i djelatnici Srednje škole Ludbreg pokazali su veliko srce i spremno donirali poklone za djecu smještenu u udomiteljskim obiteljima i vanjskim ustanovama. U suradnji s Rotary klubom Ludbreg, koji već tradicionalno daruje djecu-štićenike ludbreškog Centra za socijalnu skrb, osigurani su paketići za svu djecu.

Podjela poklona organizirana je 20. prosinca u prostorijama Centra. Prisutnima se obratila ravnateljica Anica Zember, zahvalivši članovima Rotary kluba i učenicima SŠ Ludbreg što su pokazali empatiju i želju da svojom plemenitošću razvesele djecu. Predstavnica Rotary kluba, Senija Kovačić, naglasila je kako rotarijanci kroz brojne akcije pomažu djeci i mladima, primjerice, dodjelom godišnjih nagrada za izvrsne srednjoškolce i studente, a prošle je školske godine učenica Srednje škole Ludbreg bila na razmjeni učenika u SAD-u. Profesorica Ivana Rodiger, koordinatorica akcije u SŠ Ludbreg, zahvalila je svima na suradnji te pohvalila mnogobrojne učenike koji su dali svoj doprinos. Istaknula je kako je ovo prvo, ali zasigurno ne i posljednje darivanje djece u kojem sudjeluju ludbreški srednjoškolci i njihovi razrednicibudući da je akcija pobudila velik interes.
Nakon podjele poklona druženje se, uz prigodne čestitke povodom nadolazećih blagdana, nastavilo uz djeci omiljene sokove, pizzu i grickalice. Naši su srednjoškolci uživali igrajući se s djecom koju su darivali i naučili kako je dječji osmijeh najveća životna radost.
20181220_133600 20181220_133613 received_287321978794892 received_1963816093914598