Državno natjecanje Tokar i srodna zanimanja – osvojeno 8. mjesto

10.05.2018. by

U Industrijsko – obrtničkoj školi Nova Gradiška održano je  20. Državno natjecanje učenika zanimanja Tokar i srodna zanimanja područja obrade i montaže
Na natjecanju je sudjelovalo 15 učenika. Najbolji su to učenici zanimanja Tokar, CNC Operater i srodnih zanimanja u Lijepoj našoj.
Prvi dan natjecanja, povodom kojega je upriličen prigodni program, gdje su se sastali svi sudionici u natjecanju i gosti, a prikazane su i upute za provođenje natjecanja i izvlačili su brojeve radnih mjesta. Učenici su isti dan odrađivali praktični dio natjecanja na 3 stroja u 5 grupa, a nakon toga uslijedilo je okrugli stol na temu – Suradnja mjesta izvođenja praktične nastave u zanimanju CNC operater/operaterka.
Sljedeći dan (petak) održao se pismeni dio natjecanja, na kojemu su učenici trebali pokazati što su sve naučili tijekom gotovo tri godine srednjoškolskog obrazovanja. Kako bi se opustili, nakon pismenog dijela, dok čekaju rezultate, domaćini su za sve organizirali obilazak Nove Gradiške i okolice.
U popodnevnim satima upriličena je svečana dodjela priznanja i zahvalnica, te zatvaranje istoimenog natjecanja kojem su prisustvovali i počasni gosti: Ružica Vidaković, direktorica Turističke zajednice Brodsko posavske županije, Damir Zvonar iz Ministarstva znanosti i obrazovanja i Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, ravnatelj Industrijsko obrtničke škole iz Slavonskog Broda, Luka Mladinović i predsjednik Udruženja obrtnika Grada Nove Gradiške, Tomislav Šimić.
Učenik Srednje škole Ludbreg Karlo Keretić, 3.d razred (CNC Operater) osvojio je 32 boda od 65 u praktičnom dijelu izradka, te 20 bodova od mogućih 35 u teorijskom (pismenom)dijelu izradka te se plasirao na 8. mjesto.
Uspjeh je što smo se plasirali, a ostvariti 8 mjesto zaista je odličan uspjeh s obzirom na to da su se natjecali najbolji iz cijele Hrvatske.
Mentor učeniku Karetiću bio je Posavec Željko.
Konačna lista Državnog natjecanja učenika zanimanja Tokar i srodna zanimanja područja obrade i montaže:
1. Tomislav Galicija
12. Luka Ferenčak
VRBOVEC
13. Marcel Latin
Strojarska škola za industrijska i obrtnička zanimanja, RIJEKA
14. Luka Topić
Srednja strukovna škola