RoboCup 2017 Nagoya

06.09.2017. by

RoboCup je najveća svjetska manifestacija u natjecateljskoj robotici i održava se jednom godišnje. Srednja škola Ludbreg je u suradnji sa gradom Ludbregom i uz pomoć institucija i privrednih subjekata prikupila sredstva za financiranje nastupa naših robotičara na ovom prestižnom natjecanju.
- Natjecanje je to u kojemu su sudjelovali samo najbolji na svijetu i bilo je vrlo dobro organizirano. Moram reći da sam zadovoljan samim plasmanom u Japanu, a isto tako i sjajnim 13. mjestom koje su naši učenici osvojili – rekao je mentor Posavec te dodao kako je u Japanu bilo iznimno vruće.

– To je veliki festival ne samo robotike nego i genijalaca iz cijelog svijeta. Nije bilo lako prilagoditi se na vremensku razliku, kao i na prehranu. Velika je stvar sudjelovati na takvom natjecanju.

Na natjecanju su sudjelovala 3 učenika naše škole: Antonio Vlahović, Ivan Jovanović i Vilim Stančin. Ovo je drugo veliko natjecanje na kojem su učenici sudjelovali i osvojili izniman uspjeh.