Školsko natjecanje za pomoćne kuhare/slastičare

20.12.2018. by

U četvrtak, 20.12.2018., održano je školsko natjecanje u obrazovnom programu Pomoćni kuhar i slastičar za učenike Srednje škole Ludbreg. Natjecanju je pristupila učenica 3.c razreda Antonija Golec, pod mentorstvom prof. Ivane Blaško. Natjecanje je bilo pojedinačnog karaktera.

Učenica je trebala osmisliti recepturu prema zadanoj temi – prhko tijesto s dodacima i izraditi dekorativno čajno pecivo. Maksimalno vrijeme trajanja za izradu i prezentaciju proizvoda bilo je 2,5 sati.

Malo zanimljivosti o prhkom tijestu

Prhko tijesto je tijesto s velikim postotkom masnoće, od kojeg se najčešće rade pite s raznim nadjevima i razna čajna peciva. Odlična je ideja za ukusan i sasvim konkretan obrok, ali i izradu raznovrsnih slastica.

Od davnina se prhko tijesto koristilo za izradu slanih i slatkih jela. Ti stari recepti govore koliko jednostavni sastojci mogu biti božanstveni. Cilj ovog školskog natjecanja nije mijenjati tradiciju, nego je približiti današnjem čovjeku. Samo jedan drugačiji sastojak biti će dovoljan da u potpunosti na bolje promijeni izradu jela od prhkog tijesta od kojih se dekorativna čajna peciva tope u ustima.

1 3 7 8 33 44 66 77 99 A Č F G I J R S W