Advent u Zagrebu

16.12.2016. by

utorak, 13. prosinca, učenici 1. d, 2. b, 2. d, 2. e i 3. d posjetili su sa svojim razrednicima Zagreb na jedan dan u sklopu terenske nastave. Iako je Vakula najavio veliku hladnoću, učenike je ugrijala dobra atmosfera u autobusu i želja da što prije vide zagrebački Advent.
Prije šarenih i mirisnih božićnih štandova posjetili su Tehnički muzej (1. d, 2. b i 2. d) i Muzej prekinutih veza (2. e i 3. d). U Tehničkom su muzeju uživali u slikovitim prikazima najvećih postignuća i pokusa hrvatskog inovatora svjetskog glasa Nikole Tesle, a imali su i prilike vidjeti stalni postav automobila, pretežito oldtajmera i rudnik čijem su se posjetu posebice veselili, ali i suosjećali s jadnim rudarima čiji je posao najteži na svijetu. Druga je grupa posjetila Muzej prekinutih veza koji ih se jako dojmio jer su imali prilike vidjeti koliko ljubav može u isto vrijeme biti i lijepa i nesretna.
Nakon muzeja i kratke šetnje glavnim gradom, svi su se sastali na Trgu bana Josipa Jelačića gdje je dio učenika otišao na topao čaj, kavu ili kobasice, a dio u šoping.
Vratili su se oko pola 5 u Centar svijeta puni dojmova i spremni za sutrašnju nastavu.