Državno natjecanje – PEKAR

23.04.2018. by

Dana 19. i 20.04.2018. provedeno je Državno natjecanje u Obrazovnom sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina u disciplini NUTRI –VITA i PEKAR u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih. Škola domaćin XIV natjecanja bila je Prehrambeno-tehnološka škola Zagreb.

Našu školu u disciplini PEKAR predstavljala je učenica 3B razreda,  Ivona Par pod vodstvom mentorice Jasmine Nađ. Natjecalo se ukupno sedam škola a Ivona je osvojila je 4. mjesto pokazavši svoju kreativnost, znanje, snalažljivost i hrabrost te joj od srca čestitamo.

Natjecanje se odvijalo u dva dana a Tema natjecanja bila je nutritivna vrijednost hrane. Praktični zadaci bili su izrada Grisina i Pecivo posebne vrste – sa suhim voćem prema vlastitoj recepturi.  U prvom danu učenici su pomoću PowerPoint prezentacije predstavljali planiranje, postupak izrade, deklaraciju te nutritivnu vrijednost vlastito osmišljenog proizvoda –  Grisini. U prvom danu natjecanja učenici su pisali i pisanu pripremu koja se sastojala od stručnog računa i plana rada za oba praktična zadataka u trajanju od 60 minuta. Drugog dana natjecanja učenici su u vremenu od 180 minuta  izrađivali praktične zadatke prema zadanoj masi  i broju komada proizvoda na samom natjecanju.

Čestitamo Ivoni još jednom!