Klokan bez granica

29.03.2017. by

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 23. ožujka 2017. godine u 12 sati i 30 minuta u našoj školi se održalo Međunarodno matematičko natjecanje “Klokan bez granica”.

Motto igre – natjecanja “Matematički klokan” je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa i popularizirati matematiku među mladima. Sastoji se od 12 zadataka za skupine Pčelica i  Leptirić, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima.

U natjecanju je sudjelovalo preko 50 zemalja sa preko 6 000 000 učenika. Nadamo se da će neki  od naših 20 matematičara koji su sudjelovali na natjecanju biti među najboljima. Neovisno o rezultatima, čestitamo prijavljenima na sudjelovanju i veselimo se druženju iduće godine.

klokan1 klokan2