POSJET ULJARI PATRČEVIĆ

22.10.2019. by

Učenici  u smjeru pomoćni kuhar i slastičar u pratnji nastavnica prehrambene grupe predmeta  posjetili su uljaru Patrčević  koja se nalazi u Strmcu Podravskom, gdje su prisustvovali procesu proizvodnje bučinog  ulja te se educirali o preradi bučinih koščica. Sama uljara bavi se proizvodnjom nerafiniranog  bučinog ulja tradicionalnom preradom te preradom hladno prešanog bučinog ulja.

Nakon obilaska uljare učenici  su degustirali proizvode uljare Patrčević.  Budući da su i sami učenici uključeni u školske radionice proizvodnje hladno prešanih  ulja od same proizvodnje, odležavanja, pakiranja i označavanja ovom terenskom nastavom dodatno su produbili svoja znanja koja će implementirati u daljnji školski rad.