Stipendija Yad Vashem

11.07.2019. by

Nastavnica engleskog jezika Ivana Rodiger boravila je u Državi Izrael od 3. do 10. srpnja kao jedna od 25 stipendista Ministarstva znanosti i obrazovanja i Yad Vashema – svjetskog centra za sjećanje na holokaust.
Stipendija je namijenjena učiteljima predmetne nastave u osnovnim školama, nastavnicima društvenih predmeta u srednjim školama te sveučilišnim profesorima i stručnjacima koji se aktivno bave edukacijom o holokaustu u Republici Hrvatskoj.
Boravak u Izraelu uključivao je svakodnevne seminare, predavanja i terensku nastavu pod stručnim vodstvom nastavnika i edukatora u Yad Vashemu tako da su hrvatski nastavnici obišli grad Jeruzalem, Mrtvo more i nacionalne parkove Kumran i Masadu.
Dobitnike stipendije primila je veleposlanica Republike Hrvatske u Državi Izrael, gđa. Vesela Mrđen Korać.
Posebno je iskustvo bio susret s gđom. Lily Gombush, podrijetlom iz Hrvatske, koja je preživjela boravak u koncentracijskim logorima Birkenau i Auschwitz.
slika1 slika2 slika3 slika4 slika5 slika6